„Nagroda Województwa Podkarpackiego im. Franciszka Kotuli”

4 lipca w Wojewódzkim Domu Kultury odbyła się 26. edycja Gali Nagród Marszałka Województwa Podkarpackiego w dziedzinie kultury, podczas której kilkudziesięciu twórców i animatorów kultury z regionu odebrało wyróżnienia.
Oprócz nagród „Znak Kultury” wręczone zostały także nagrody honorowe Marszałka Województwa Podkarpackiego „Mecenas Kultury Podkarpackiej” oraz, co dla nas niezwykle ważne, w tym roku wznowiono również nagrody im. Franciszka Kotuli, naszego patrona.
„Nagroda Województwa Podkarpackiego im. Franciszka Kotuli” przyznawana dla badaczy i regionalistów za działalność naukowo-badawczą i wybitne osiągnięcia w dziedzinie badań nad kulturą ludową, dla animatorów kultury ludowej za działalność animatorską na rzecz upowszechniania wiedzy o wartości i znaczeniu dziedzictwa kulturowego – lokalnego, dla twórców kultury: osób indywidualnych i zespołów artystycznych za twórczość artystyczną, wkład w rozwój kultury ludowej w województwie podkarpackim, działalność na rzecz ochrony materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego oraz kultury ludowej regionu na arenie krajowej i międzynarodowej.

Okolicznościowe medale przyznano: Władysławie Prucnal, Halinie Ordon oraz Kołu Gospodyń Wiejskich w Krzemienicy.

więcej na ten temat: www.podkarpackie.pl