„Wytnij po lasowiacku. Od tradycji do inspiracji”- Teresa Walska

Teresa Walska urodziła się w 1964 r. w Jadachach. Mieszka w Cyganach koło Tarnobrzega. W zespole „Cyganianki” działa od 2011 r. Oprócz występów scenicznych zajmuje się rękodziełem, którym pasjonuje się od najmłodszych lat. Z domu rodzinnego wyniosła zainteresowanie szydełkowaniem i robieniem na drutach. Chętnie sięga po inne techniki rękodzielnicze. Interesuje się wyplataniem z wikliny papierowej, haftowaniem gobelinowym, bibułkarstwem, quillingiem. Od niedawna zajmuje się także wycinanką. Uczestniczy w działaniach Centrum Kultury Lasowiackiej na terenie Podkarpacia. Swoje prace prezentowała na wystawach, przeglądach i konkursach przybliżających regionalne rękodzieło.

Elżbieta Skromak

Przykłady wycinanki Teresy Walskiej zobaczyć można obecnie na wystawie czasowej „Wytnij po lasowiacku. Od tradycji do inspiracji” prezentowanej w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie. Wystawa udostępniona została przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Serdecznie zapraszamy!