9 lutego – Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej
Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w dn. 26 października 2019 roku ustanowiono, że 9 lutego będzie Ogólnopolskim Dniem Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej. W tym dniu w 1895 roku w sali ratusza we Lwowie z inicjatywy prof. dra Antoniego Kaliny powołano Towarzystwo Ludoznawcze, którego spadkobiercą i kontynuatorem jest Polskie Towarzystwo Ludoznawcze.
W 2021 roku w ramach obchodów trwa akcja „Wielkie Czytanie Kolberga”. Więcej szczegółów na stronie:
https://ptl.info.pl/aktualnosci/367,9-LUTEGO-2021-OGOLNOPOLSKI-DZIEN-ETNOGRAFII-ETNOLOGII-I-ANTROPOLOGII-KULTUROWEJ.html![Grafika Ogólnopolski Dzień Etnografii Etnologii i Antropologii Kulturowej](http://www.muzeumetnograficzne.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2021/02/Ogolnopolski-Dzien-AEE-600x600.jpg)
![Grafika Ogólnopolski Dzień Etnografii Etnologii i Antropologii Kulturowej](http://www.muzeumetnograficzne.rzeszow.pl/wp-content/uploads/2021/02/Ogolnopolski-Dzien-AEE-600x600.jpg)