Zakup nowych rzeźb do kolekcji Muzeum Etnograficznego!

W lipcu 2024 r. Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie zakupiło, od prywatnej kolekcjonerki, zbiór 16 rzeźb drewnianych. Obiekty stanowią uzupełnienie kolekcji rzeźby drewnianej i sakralnej, budowanej w naszym Muzeum od początku jego istnienia.

Zbiór obiektów obejmuje rzeźby drewniane artystów ludowych, głównie o tematyce sakralnej, w tym prace m. in. Władysława Chajca czy Jarosława Furgały, które obecnie są rzadko spotykane na rynku kolekcjonerskim.

Kolekcja rzeźb zostanie zaprezentowana szerszej publiczności już w pierwszej połowie 2025 r., na wystawie z okazji jubileuszu naszego Muzeum.

Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli- Oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie zakupiło rzeźby dzięki środkom finansowym pochodzącym z budżetu Województwa Podkarpackiego.