Nowe warsztaty z cyklu „Skarby Franciszka Kotuli” – „Len i zaczarowane nitki”-20 października

Jakie czary sprawiają, że z tak niepozornej rośliny jaką jest len mogą powstać nici, a nawet całe ubrania? Jakie są jej właściwości i przemiany? Wszystkie dzieci będą się mogły tego dowiedzieć już niedługo w naszym muzeum! Podczas kolejnych zajęć z cyklu „Skarby Franciszka Kotuli” autorstwa Moniki Michaluk pt. „Len i zaczarowane nitki” odkryjecie wiele sekretów związanych z rzemiosłem tkackim.

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 12 lat na nowe zajęcia z cyklu „Skarby Franciszka Kotuli” – „Len i zaczarowane nitki”.
Tym razem wspólnie poznamy fascynujący proces powstania tkaniny, począwszy od wysiania nasion lnu…
W drugiej części zajęć uczestników czekają warsztaty plecionkarskie!

20 października o godz. 14:00
Rezerwacja tel.: 17 862 02 17

Bilet: 25 zł

Autorką scenariusza warsztatów oraz muzealnego zeszytu kreatywnego pt. „Skarby Franciszka Kotuli” jest Monika Michaluk.
Projekt powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.